Co warto wiedzieć wybierając sukienkę na wesele?

Co warto wiedzieć wybierając sukienkę na wesele?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w co się ubrać na wesele, jeśli zostałaś zaproszona. Chcesz wyglądać świetnie, ale nadal wyglądać modnie i wygodnie. Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny strój na wielkie wydarzenie.

1. Rozważ porę roku

Pora roku dyktuje, jaki rodzaj odzieży jest odpowiedni. Jeśli ślub odbywa się latem, ważne jest, aby unikać noszenia ciężkich ubrań, które mogą sprawić, że się Pani spoci. Należy również unikać zbyt ciepłych ubrań, jeśli ślub odbywa się w zimie.

2. Pomyśl o lokalizacji

Będzie to również zależało od miejsca, w którym odbywa się ślub. Jeśli ślub odbędzie się na zewnątrz, należy upewnić się, że nie nosi się niczego, co jest zbyt delikatne lub mogłoby zdmuchnąć się na wietrze.

3. Zwróć uwagę na dress code

Większość wesel będzie posiadała dress code wymieniony na zaproszeniu. Aby nie być sztywniakiem w stosunku do zasad, upewnij się, że ich przestrzegasz. Jeśli kodem ubioru jest „black tie”, to należy założyć formalny strój.

4. Nie ustawiaj panny młodej na scenie.

Nie powinno to być oczywiste, ale warto o tym wspomnieć. Nie chcesz, aby Twoja sukienka sprawiła, że będziesz wyglądać głupio lub odwrócisz uwagę od panny młodej i pana młodego. Unikaj więc noszenia czegokolwiek zbyt krzykliwego lub odkrywczego.

5. Jeśli nie zostanie to powiedziane inaczej, nie należy nosić białego koloru.

Należy unikać noszenia bieli, chyba że Panna Młoda lub Pan Młody wyraźnie powie inaczej (np, jeśli mają ceremonię „z białym motywem”).

6. Zrób badania przed czasem

Po ustaleniu daty i miejsca ślubu, należy zbadać, jaka odzież będzie odpowiednia na to wydarzenie. To pomoże Ci upewnić się, że nie będziesz zbyt ubrana lub zbyt krótka na daną okazję.

7. Poproś o radę rodzinę i przyjaciół, którzy byli na podobnych uroczystościach.

Spytaj o radę rodzinę i przyjaciół, którzy uczestniczyli w podobnych uroczystościach, jeśli nadal nie jesteś pewien, w co się ubrać. Prawdopodobnie będą oni szczęśliwi, aby Ci pomóc i wskazać Ci właściwy kierunek.

8.Nie czekaj, aby kupić swój strój w ostatniej chwili

Chociaż to powinno być oczywiste, to i tak to powiemy: Nie czekaj z zakupem swojego stroju. Najlepiej jest dać sobie co najwyżej kilka tygodni, aby mieć wystarczająco dużo czasu na znalezienie idealnego stroju.

9 . Ustal budżet z wyprzedzeniem i trzymaj się go.

Kupowanie strojów ślubnych może być uzależniające, zwłaszcza jeśli na przyjęciu jest otwarty bar. Ważne jest, aby ustalić budżet z wyprzedzeniem i trzymać się go. W przeciwnym razie można skończyć wydając więcej pieniędzy niż się pierwotnie zamierzało.

Wesela to wspaniała okazja, aby się przebrać, poczuć jak księżniczka (lub książę) i sprawić, aby Twój dzień był niezapomniany. Nawet jeśli jesteś tam tylko przez jeden dzień, wybór odpowiedniego stroju może okazać się trudny, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie byłaś na podobnym wydarzeniu. Jeśli zastosujesz się do tych 10 wskazówek, będziesz w stanie znaleźć strój, który wygląda świetnie, czuje się świetnie i pozwala Ci się zrelaksować i cieszyć się sobą na wielkim wydarzeniu. https://butiklalala.pl/sukienki-na-wesele