Jak dobrać wielkość basenu do ogrodu?

Jak dobrać wielkość basenu do ogrodu?

Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi na zewnątrz, a coraz częściej niezbędnym elementem wyposażenia ogrodu stają się baseny. Na rynku jest ich bardzo wiele, zarówno jak chodzi o ich wielkość jak też o ich konstrukcję, co nie zawsze sprzyja łatwemu wyborowi najlepszego modelu. Przy wyborze basenu bierze się pod uwagę nie tylko ilość osób, która będzie z niego korzystać, ale często także fakt, czy w ogrodzie będzie dostatecznie dużo miejsca na jego ustawienie.

Basen 366×76 to jedna z ciekawszych propozycji dla osób zainteresowanych odpowiednim basenem. Basen 366×76 to basen o konstrukcji stelażowej, w okrągłym kształcie. średnica 305 cm sprawia, że bez problemu może z niego wygodnie korzystać nawet kilka osób. Wysokość basenu 76 cm sprawia, że jest on bezpieczny również dla dzieci, gdyż mogą bez problemu się w nim bawić. Stelażowa konstrukcja basenu sprawia, że jest on wytrzymały, dlatego nie ma obaw ze się przewróci czy ulegnie przedziurawieniu jak to ma miejsce w przypadku basenów dmuchanych.

Ze względu na jego wymiary, warto dobrze przemyśleć ustawienie basenu w ogrodzie. Po napełnieniu wodą będzie dość ciężki i nie da się go łatwo przesunąć w inne miejsce. Warto ustawić go tak, aby z każdej strony był do niego bezproblemowy dostęp, co ułatwia korzystanie z niego. Oczywiście ważnym czynnikiem jest również wybranie takiego miejsca, w którym promienie słoneczne będą łatwo docierały do powierzchni wody w basenie. Wówczas znacznie szybciej będzie się nagrzewała. Dobrze jest także pomyśleć o specjalnej osłonie basenu, którą można go przykryć, aby nie dostawały się do niego nieczystości przynoszone przez wiatr.