Klocki magnetyczne dla dzieci

Klocki magnetyczne dla dzieci

Istnieje wiele rodzajów klocków dla dzieci, ale wśród nich szczególną furorę robią ostatnio klocki magnetyczne. Poznaj ich zalety i sprawdź, czy twojemu dziecku także przypadną do gustu.

Czym dokładnie charakteryzują się klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne łączą w sobie klasyczne, drewniane lub plastikowe klocki, z magnetycznym wnętrzem. Dzięki temu każda powstająca konstrukcja jest trwalsza, a nawet może zaprzeczać prawom fizyki. W efekcie można budować dokładnie to, co podpowiada wyobraźnia, a zatem szybko wzrasta kreatywność dziecka.

Takie rozwiązanie nie wymaga też mozolnego doczepiania do siebie poszczególnych elementów, które muszą pasować do kolejnych ząbków w tradycyjnych klockach. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa odpowiednio namagnesowane klocki, aby same się połączyły! W ten sposób nawet dzieci o mniejszych zdolnościach manualnych z łatwością stworzy swój wymarzony konstrukt.

Nauka o przyciąganiu i odpychaniu

Magnetyczne klocki wykorzystują prawa fizyki, więc to oczywiste, że nie wszystkie się przyciągają. Są też takie, które mając jednakowe namagnesowanie, będą się odpychały. Dziecko bawiąc się nimi, będzie obserwowało te zależności, co pomoże mu łatwo przyswoić jedno z podstawowych praw fizyki już na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Z pewnością zabłyśnie potem w szkole!

Zabawa, która nigdy się nie nudzi

Klocki magnetyczne są proste w obsłudze i pozwalają bardzo szybko stworzyć wymarzoną konstrukcję. Dzięki temu, że dziecko może praktycznie natychmiast widzieć swoje postępy, zabawa jest dla niego jeszcze ciekawsza. W efekcie maluch będzie więc czuł się zachęcony do dalszych treningów i dalszego rozwijania kreatywności. Taka zabawa po prostu nie znudzi się tak szybko, jak ta z pomocą zwykłych klocków.