Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, bo nieznany nam jest numer, jaki wyświetla się na ekranie. Najczęściej pragniemy poznać posiadacza obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Da się jednak w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już odrębne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. To oni komentują numery, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z tych witryn. Róbmy tak zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.