Plany wakacyjne

Plany wakacyjne

W końcu nadeszło moje upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej pracy, jednak zaczęłam już rozmyślać o przyszłych wolnych chwilach. Wolne wzięłam na początek przyszłego miesiąca, także już za parę tygodni będę w stanie wreszcie wypocząć. Moje wczasy zaplanowałam tak, że jestem pewna, iż wyjazd będzie wielką przygodą!

Najpierw z przyjaciółmi chcieliśmy wyruszyć do zagranicznych miejsc. Co roku odwiedzamy Bułgarię, a ona w ogóle nam się nie nudzi, jednak w tym roku zapragnęliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A jeśli odwiedzilibyśmy polskie morze? Przecież Bałtyk również jest naprawdę atrakcyjnym morzem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na piasku. Przy tym obecnie nie pragnę jakoś oddalać się od swojego kraju, ponieważ przeraża mnie to, co dzieje się za granicą. Chcę przeczekać ten straszny okres we własnym bezpiecznym państwie.

Urlop spędzam więc nad polskim morzem. Nie planuję mimo tego przebywać w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym apartamencie, ponieważ spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i śpiworami, rozbijamy obozowisko, a następnie robimy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Chcemy zabrać z domu minimalną ilość gotówki i spróbować przeżyć udane wakacje niewielkim kosztem. Zamierzamy kąpać się, wylegiwać, spacerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, a za to prawie nic nie musimy płacić.

Jestem taka rozentuzjazmowana tym planem, że już skreślam dni do wyczekiwanego urlopu. Będziemy podróżować koleją, tak więc nawet podróż może być całkiem przyjemna, gdyż ostatnim razem podróżowałam koleją wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę mogła spędzić więcej czasu ze swoimi znajomymi. Uwielbiam ich, więc nasze wakacje z pewnością będą udane!